Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Tato dokumentace je jen pro Turris OS 3.x, který se už nenachází na nově prodávaných routerech. Novou dokumentaci najdete na https://docs.turris.cz/.

Wi-Fi pro hosty

Wi-Fi pro hosty slouží k připojení pro uživatele, kterým zároveň nechcete dát přístup do vnitřní sítě. Jedná se o jednoduché nastavení v uživatelském rozhraní Foris, které povolí síť pro hosty - ta je využívána pro Wi-Fi pro hosty. Zařízení v této síti mohou na internet, ale protože je oddělena od vnitřní sítě, nemají přístup k ostatním zařízením ani k nastavení routeru.

Nastavení sítě pro hosty naleznete ve Forisu v sekci Wi-Fi. Stačí pouze zakliknout možnost Povolit Wi-Fi pro hosty a zvolit přístupové heslo. Také můžete změnit název sítě, pokud chcete být o něco kreativnější nebo nechcete vašim hostům přímo prozrazovat o jakou síť se jedná. Pak už jen stačí potvrdit změny kliknutím na Uložit změny a sláva, vaše síť pro hosty je v éteru.

Parametry sítě pro hosty můžete nastavit na kartě LAN, kde si můžete nastavit rozsah IP adres pro vaši síť pro hosty. Aby vše fungovalo, měl by být jiný, než rozsahy vašich dalších sítí (LAN, WAN, VPN, atd.).