Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Tato dokumentace je jen pro Turris OS 3.x, který se už nenachází na nově prodávaných routerech. Novou dokumentaci najdete na https://docs.turris.cz/.

Odložené aktualizace

Pokud si chcete být jisti, že naše aktualizace neohrozí vaši specifickou konfiguraci, můžete využít možnosti odložených aktualizací. Aktualizace můžete odložit na dobu než budete například mít připravený snapshot, ke kterému se v případě potíží vrátíte. Od verze Turris OS 3.8 vám pod záložkou Updater ve Forisu tuto možnost nabízíme.

Volby:

  • Automatická instalace (Doporučeno) - Pokud zvolíte tuto volbu, nic se oproti předchozímu stavu nezmění. Aktualizace budou nainstalovány jakmile je vydáme. Toto je doporučená volba, pokud na routeru nemáte žádná pokročilejší nastavení a vyhovuje vám mít Turris OS vždy aktualizovaný.
  • Aktualizace s prodlevou - Pomocí této volby můžete aktualizace na určitý počet hodin odložit. Aktualizace se během této specifikované doby nebudou instalovat a nainstalují se až po tom co limit vyprší nebo po tom, co je manuálně povolíte. O aktualizacích, které čekají na vaše povolení se dozvíte z Domovské stránky ve Forisu a také e-mailem pokud máte nastavená e-mailová upozornění (ÚdržbaNastavení upozornění → zakliknout Zasílat upozornění → vyplnit e-mail do políčka Adresát). Potvrzení instalace odložené aktualizace posléze provedete pod záložkou Updater ve Forisu kliknutím na Instalovat teď.

Upozornění o čekajících aktualizacích na Hlavní stránce Forisu:

Potvrzování instalace aktualizací:

  • Aktualizace je nutné schválit - Touto volbou zakážete instalace jakékoliv aktualizace do doby než ji nepovolíte. Háček je ovšem v tom, že pokud blokujete aktualizaci, nemůžete instalovat ani žádné jiné baličky. Pokud se rozhodnete instalovat balíčky, aktualizace se nainstaluje spolu s nimi.

Nezapomeňte po provedení nastavení kliknout na tlačíko Uložit.