Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Turris MOX - první spuštění a nastavení

1. Nejprve zapoj všechny požadované MOX moduly ve správném pořadí. Nejčastější způsoby zapojení jsou ABC, AB a AF. V případě nejasností si ověř možnou kombinaci modulů a správné pořadí jejich zapojení v našem MOX konfigurátoru.

Pozor: Zapojování a odpojování jednotlivých modulů prováděj pouze na vypnutém zařízení s odpojeným napájením. Žádná změna hardwarové konfigurace modulů nesmí být prováděna na routeru, který je v provozu.

Pokud chceš používat Wi-Fi upgrade, zapoj ho do správného modulu.

  • Wi-Fi SDIO upgrade by měl být zapojen do SDIO pin konektoru na základní desce modulu MOX A. SDIO Wi-Fi upgrade má 8-mi pinové rozhraní na jedné straně a 6-ti pinové na straně druhé a tyto strany by se neměli zaměňovat.
  • Wi-Fi mPCIe upgrade by měl být zapojen do mPCIe slotu na základní desce modulu MOX B či G.

2. Vlož microSD kartu, kterou jsi obdržel se svým Turris MOX routerem, do správného slotu na základní desce MOX A modulu. Pokud chceš použít jinou microSD kartu, pokyny pro její přípravu najdeš zde.

3. Zapoj síťový kabel do WAN portu. Pokud používáš modul D (SFP), použij ho pro přístup na internet. Pokud nepoužíváš modul D (SFP), ale máš jiný síťový modul (C nebo E), zapoj kabel od svého ISP (nebo jiného zařízení pro přístup na Internet) do ethernetového portu v modulu MOX A. Pokud Tvá konfigurace obsahuje pouze jediný síťový port, přejdi na pokyny na této stránce.

4. Zapoj kabel do LAN portu. Svůj počítač zapoj do dalšího volného ethernetového portu na svém Turris MOX routeru. Pokud pro přístup k Internetu používáš modul D (SFP), použij k připojení svého počítače ethernetový port na modulu A. Pokud máš v modulu A zapojen kabel pro přístup k Internetu, použij pro připojení svého počítače libovolný další volný ethernetový port na modulu C nebo E.

5. Zapoj napájení do modulu A.

Pozor: Použij napájecí adaptér 12 V, 2.5 A.

6. Počkej pár minut, než tvůj Turris MOX router nastartuje (a získá IP adresu). Poté v oblíbeném prohlížeči na svém počítači zadej adresu http://192.168.1.1 a následuj pokyny průvodce.